Hlas si zvolil nové předsednictvo!

Hlas si zvolil nové předsednictvo!
7. 6. 2021
Tisková zpráva - Hnutí Hlas zvolilo v sobotu 5. 6. 2021 nové vedení strany. Předsedou se stal Daniel Chlad, prvním místopředsedou je Otto Sixtus Libal, dalšími místopředsedy Kateřina Novotná, Martin Převrátil a Michal Ruman. 

„Hlas vstupoval na českou politickou scénu jako prozápadní, liberální hnutí s propracovaným programem. Z témat, která jsme nastolili, bychom se v následujících měsících chtěli zaměřit především na využívání moderních technologií a inovací při ochraně životního prostředí, na modernizaci školství a na oblast zdravotnictví. Chceme se také aktivně zapojit do diskuze nad aktuálními tématy, jakými jsou rovnoprávnost pohlaví, podpora kritického myšlení, dostupnost bydlení, mediální gramotnost a podobně. Červenou linií našeho hnutí samozřejmě nadále zůstává Evropská unie – integrace, role Česka v Evropě, naše proevropské a prozápadní směřování“, uvedl nově zvolený předseda Daniel Chlad a dodal: ,,Doba covidu nebyla jednoduchá pro nikoho, ani pro politické hnutí. Je před námi mnoho výzev, musíme oživit naši činnost. Věřím, že má smysl věnovat se politickému projektu, který chce v českém prostředí bojovat za Evropu a pomoci tomu, aby jí lidé lépe porozuměli a cítili se v EU jako doma.“ 

Kromě volby nového předsednictva členové Hlasu projednali úpravu stanov, věnovali se aktuální situaci na české politické scéně a dalším tématům. 

Bývalý předseda a spoluzakladatel hnutí Pavel Telička na svou funkci rezignoval ještě před sněmem, nadále však zůstává členem strany.

Setkání s Hlasem

Aktuálně nejsou naplánována žádná setkání.

Náš program

Program hnutí Hlas do voleb do Evropského parlamentu 2019

Newsletter

Zajímá vás, co se děje v Hlasu nového a jaké jsou naše názory na důležitá politická témata a dění ve společnosti? Přihlaste se k odběru novinek a našeho newsletteru.

Pojďte do toho s námi

Jsme vám sympatičtí a uvažujete o tom, že byste se stal/a naším členem nebo podporovatelem? Všechny důležité informace najdete v odkazu.

Přihlášení do newsletteru